Náš tým

Seznamte se s našimi vedoucími, zdravotníky :)

 

Radek Šváb (hlavní vedoucí)

"Je mi 36 let. S manželkou a našim 8mi letým synem žijeme v Kyjově. Po vystudování střední průmyslové školy jsem nastoupil na vysokou školu stavební, kterou jsem po třech letech studia přerušil a začal sem pracovat v oboru PVC otvorových výplní po dobu 6ti let na různých pracovních pozicích. Od roku 2011 pracuji jako vedoucí Centra pro rodinu Kyjov a jsem ve funkci předsedy spolku Klub maminek Kyjov. Práce s dětmi mě velmi naplňuje a vždy naplňovala proto od počátku mého fungování ve farnosti Kyjov (někdy kolem roku 2001) byla má práce směřována na tuto cílovou skupinu. Pomáhal jsem se zakládáním dětské scholičky mé budoucí manželce Jarušce a v roce 2002 jsme společně uskutečnili náš první celotýdenní tábor a pak po dobu 4 let každý rok. V roce 2006 jsme si dali pauzu a vrátili se zpět k táborům v roce 2009, kdy jsme po zkončení předali vedení dál, jelikož se nám v tom roce narodil syn. V roce 2014 jsme uspořádali první příměstský tábor a v roce 2015 druhý. Být součástí týmu, potažmo jeho hlavním vedoucím, který rád pracuje s dětmi, je úžasná zkušenost."

 

Ondřej Pospíšil (vedoucí/zástupce hlavního vedoucího)

"Je mi 31 let a pracuji v Brně u Hasičského záchranného sboru. V roce 2015 jsem se přiženil do Kyjova. Od roku 2017 mám dcerku Lucii. Na tábory jezdím jako vedoucí už přes 10 let. Absolvoval jsem dvouletý formačně vzdělávací kurz Animátor v ADCŽM Přístav v Rajnochovicích určený pro práci s dětmi a mládeží ve farnosti. V  Rajnochovicích jsem dále absolvoval kurz MINIFOR, který byl zaměřen pro práci s ministranty a jejich vedení. Práce s dětmi mě moc baví. Jsem velmi rád, že můžu tvořit článek úžasného týmu mladých nadšenců, kteří se snaží pro děti vymyslet týdenní program a zpestřit jim tak prázdniny."

 

Jarmila Švábová (vedoucí)

"Je mi 47 let a s manželem Radkem mám 8mi letého syna Danielka. Zkušenosti s vedením dětí a mládeže jsem získala při práci v Centru pro děti a mládež Olomouc a Rajnochovice, kde jsem pracovala, jako pastorační asistent pro práci s mládeží. Ve stejné době se rozjíždělo táborové středisko Archa Rajnochovice a já měla to štěstí být při tom. Tato zkušenost mě motivovala k prvnímu celotýdennímu farnímu táboru v roce 2002. Následně se toto stalo tradicí, která pokračuje až doposud. V současné době pracuji již 20 rokem v Kontaktním centru pro drogově závislé pod Charitou Kyjov, jako vedoucí služby a sociální pracovnice. V rámci svého zaměstnání mám za sebou kurz "Speciální přípravy v psychoterapii" v rozshu 246 hodin a dva dlouhodobé kurzy v terapii v rozsahu 300 hodin. Práce s dětmi a mladými mě nesmírně baví a je krásné vidět, jak vám před očima z dětí - táborníků vyrůstají osobnosti s rozličnými dary, kteří se pak časem stávají vedoucími. Jsem šťastná, že mohu být při tom."

   

Jakub Pospíšil (zdravotník + vedoucí)

"Je mi 29 let a úspěšně jsem dokončil studium molekulární biologie  a genetiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy university. Evidentně mi těch 5 let bylo málo, a proto teď  pokračuji v doktorantském studijním programu na Ústavu histologie a embryologie Lékařské Fakulty (MU). Zde  studuji a zároveň pracuji. Důvěru mi též svěřili ve Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. K mému vzdělání beze  sporu velkou měrou přispěli kurzy absolvované v Rajnochovicích (Animátor, Minifor a Zdravotnický kurz), které mi v  mnohých situacích byly lepší školou do života než škola vysoká. Velmi rád na ně vzpomínám a dodnes při práci s dětmi čerpám ze zkušeností, které jsem při těchto kurzech získal. Ve volném čase se snažím sportovat. Rád běhám, hraju fotbal nebo se potápím ve vaně. Před spaním si rád čtu, ze všeho nejradši mám fantasy. Sem tam se mi podaří věnovat se i hudbě, například umím velmi dobře naladit housle a celkem obstojně rozladit kytaru. Někdy, když mě políbí múza, skládám básně, ale vzhledem k tomu, že jsem zatím publikoval žádnou ze svých sbírek, nebudete nejspíš žádnou znát. Závěrem se snad jen přiznám ke své velké úchylce a to vášni k deskovým hrám."

 

Veronika Pospíšilová (Slabá) - vedoucí

"Je mi 30 let, po ukončení studia na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem se pustila do doktorského studia na Lékařské fakultě MU v Brně, kde také pracuji. Pocházím z Nového Jičína, kde jsem se 11 let věnovala ploutvovému plavání za KVS Laguna. V rámci přípravy na závodní sezónu jsem jezdila na leztní a zimní soustředění, na kterých jsme převážně jezdili na kole, běhali a běžkovali, ale i přesto jsme si tam našli čas na týmové sporty a hry, bez kterých by to nebylo ono :-) Na tábor jedu jako vedoucí podruhé a jsem ráda, že mohu být součástí týmu úžasných lidí, kteří se snaží dětem vytvořit nádherný týden plný zábavy a dobrodružství, na který nezapomenou! :) " 

 

Barbora Kunrtová (vedoucí)

"Je mi 20 let a po ukončení studia na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži studuji .... Letos jsem u konce 2-ročního instruktorského kurzu u salesiánů, a tak se chci aspoň částečně prací pro mladé věnovat po boku své vysoké školy. Jsem veselé povahy, dokáže mě rozesmát i maličkost. Snažím se neopakovat chyby a beru si z nich ponaučení. Na tábor jsem jezdila 9 let jako tábornice a pokaždé jsem byla nadmíru spokojená! Jako vedoucí pojedu na tábor třetím rokem a těším se opět na nové zkušenosti! Moje motto zní: „do všeho s plnou parou!""

 

Zdislava Presová (vedoucí)

 

Barbora Selucká (instruktor/vedoucí)

"Je mi 17 let a druhým rokem studuji Střední pedagogickou školu v Kroměříži. Na farní tábor jsem jezdila od svých 7 let a jsem za to nesmírně ráda Pokaždé jsem byla plně nabitá dojmy a různými zážitky, které jsou k nezaplacení. Baví mě hudba, sport a hlavně nikdy žádná nuda! Doufám, že děti stejně jako já, prožijí týden plný her, soutěží a zábavy s radostí a úsměvem. A hlavně, že si odvezou spoustu krásných zážitků, které si budou ještě dlouho pamatovat. Jako vedoucí doufám, že děti budou spokojené, a že je tábor bude bavit stejně jako mě tehdy i teď!"

 

Veronika Šafářová (zdravotník + vedoucí)

"Je mi 23 let a čtvrtým rokem studuji medicínu na Masarykově univerzitě v Brně. Na tábor jako vedoucí pojedu čtvrtým rokem, s touto skupinkou je to však moje premiéra. Baví mě práce s dětmi, mám ráda přírodu, zvířata, hudbu a hraji na kytaru. Jsem moc vděčná, že se můžu podílet na tvoření prázdninového týdne pro děti, protože jejich radost a úsměvy jsou vždy tím, co mě naplňuje a dává smysl této činnosti. Těším se na nová přátelství, spoustu zábavy a nezapomenutelné táborové zážitky."

 

Matěj Indruch (instruktor/vedoucí)

"Je mi 21 let a po maturitě v elektro-instalatérském oboru dále pokračuji studiem ve strojírenství. Do Kyjova jsem se v roce 2009 přestěhoval z Ostrožské Lhoty, s jejichž farností jsem se účastnil letních táborů, na které díky super zážitkům dodnes rád vzpomínám. Celý život mě doprovází velká vášeň ke sportu, takže svůj volný čas trávím v posilovně nebo dalšími sportovními aktivitami jako je lyžování nebo fotbal. Baví mě taky cestování, hudba a rád trávím čas s přáteli i rodinou. Poslední roky jsem letní tábory vynechával z důvodu nedostatku času kvůli sportu, ale o to víc se na letošní tábor těším i z pohledu už jako vedoucí, kde se budu podílet na vytváření zážitků mladším táborníkům, aby na tábory s radostí vzpomínali alespoň tak jako já."

 

Tomáš Prchlý (instruktor/vedoucí)

"Je mi 19 let a čtvrtým rokem studuji na Klvaňově gymnáziu v Kyjově. Na farní tábory jsem jezdil od 9 let rád a moc rád na tyto chvíle vzpomínám. Rád sportuju, hraju na housle a kytaru. Baví mě také práce s dětmi. Jako vedoucí jsem byl i na příměstském táboře v Kyjově. Těším se na nové zážitky a zkušenosti, kterých bude určitě mnoho. Doufám, že si děti odvezou mnoho zkušeností a vzpomínek a zažijí spolu mnoho legrace!"

 

Vladimír Procházka (instruktor/vedoucí)

 

Marie Malárová (instruktor/vedoucí)

"Je mi 18 let, jsem studentka druhého ročníku Stojanova gymnázia na Velehradě. Zde trávím většinu času. Domů, do Kyjova, jezdím jen na víkendy za svojí rodinou a přáteli. Tábora se tento rok účastním poprvé. Dříve jsem se účastnila jednoho tanečního tábora jako tábornice a to asi před čtyřmi lety. Ráda sportuji, čtyři roky se věnuji jezdectví a pohybu u koní a péči o ně. V budoucnosti bych se ráda pohybovala v oblasti pedagogiky, či veterinářství. Miluji procházky v přírodě, hudbu, focení, tanec či četbu. Moc se těším na společně strávený týden s dětmi doprovázený rozmanitostí her, úkolů, poznání a hlavně zábavy a zážitků."

 

Klára Červínková (instruktor/vedoucí)

"Je mi 16 let a studuji prvním rokem na Stojanově gymnáziu Velehrad. Miluji hudbu, ráda tancuji i přesto, že jsem strašné dřevo a ostatní by mé pohyby tancem rozhodně nenazvali. Baví mě práce s dětmi a jednou bych se možná chtěla stát paní učitelkou. Na táboře budu v letošním roce v pozici vedoucího poprvé. Minulý rok jsem se letního tábora zúčastnila poprvé, protože jsem na tábory nikdy nejezdila, jelikož jsem z nich měla vždy obavy, ale moc jsem si to užila. I když nemám s tábory moc velké zkušenosti, mohu říci, že příprava her mi není úplně cizí. Jsem animátorkou Kyjovského děkanátu a společně s ostatními animátory připravujeme kratší výkendové akce. Budu se snažit udělat maximum proto, aby si děti odnesly s tábora ty nejlepší vzpomínky."

 

Sára Indruchová (instruktor/vedoucí)

"Je mi 19 let a jsem studentka prvního ročníku Fakulty stavební VUT v Brně obor Stavební inženýrství. Svůj volný čas ráda trávím s přáteli a rodinou. Do svých deseti let jsem bydlela v Ostrožské Lhotě, s jejíž farností jsem zažila své první tábory, na které moc ráda vzpomínám. Další můj tábor byl s farností z Kyjov, kde jsme se poté s rodinou přestěhovali. Na tábory jsem jezdila vždy moc ráda. Byla to doba, kdy jsme se vždy ocitli jakoby v jiném světě a zažili spoustu dobrodružství a výzev. Být v pozici vedoucího bude pro mě tento rok premiéra, ale udělám vše pro to, aby si děti užili tábor jako já tehdy."

 

Michaela Červínková (instruktor/vedoucí)