Náš tým

Seznamte se s našimi vedoucími, zdravotníky :)

Radek Šváb (hlavní vedoucí)
"Je mi 35 let. S manželkou a našim 8mi letým synem žijeme v Kyjově. Po vystudování střední průmyslové školy jsem nastoupil na vysokou školu stavební, kterou jsem po třech letech studia přerušil a začal sem pracovat v oboru PVC otvorových výplní po dobu 6ti let na různých pracovních pozicích. Od roku 2011 pracuji jako vedoucí Centra pro rodinu Kyjov a jsem ve funkci předsedy spolku Klub maminek Kyjov. Práce s dětmi mě velmi naplňuje a vždy naplňovala proto od počátku mého fungování ve farnosti Kyjov (někdy kolem roku 2004) byla má práce směřována na tuto cílovou skupinu. Založili jsme spolu s manželkou dětskou scholičku a v roce 2005 jsme uskutečnili náš první celotýdenní tábor a pak každý rok do roku 2009. V roce 2014 jsme uspořádali první příměstský tábor a v roce 2015 druhý. Být součástí týmu, potažmo jeho hlavním vedoucím, který rád pracuje s dětmi, je úžasná zkušenost."

Ondřej Pospíšil (vedoucí)
"Je mi 30 let a pracuji v Brně u Hasičského záchranného sboru. Převážnou část života jsem prožil ve Veselí nad Moravou a v Ostrožské Lhotě, nyní bydlím v Kyjově. Na tábory jezdím jako vedoucí už 10 let. I když nejsem rozený Kyjovják, po 10 letech strávených na těchto táborech se jím už cítím. Absolvoval jsem dvouletý formačně vzdělávací kurz Animátor v ADCŽM Přístav v Rajnochovicích určený pro práci s dětmi a mládeží ve farnosti. V  Rajnochovicích jsem dále absolvoval kurz MINIFOR, který byl zaměřen pro práci s ministranty a jejich vedení. Práce s dětmi mě moc baví. Jsem velmi rád, že můžu tvořit článek úžasného týmu mladých nadšenců, kteří se snaží pro děti vymyslet týdenní program a zpestřit jim tak prázdniny."

David Svoboda (zdravotník + vedoucí)
"Je mi 24 let a studuji Farmacii na VFU v Brně. Loni jsem také Úspěšně jsem absolvoval Kurz zdravotníka v Rajnochovicích. Jako vedoucí jezdím na tábor pravidelně a po takové době musím  říct, že práce s dětmi mě nesmírně baví a obohacuje. Nevěřil bych, že tábor může být rok od roku lepší, ale ono  tomu tak skutečně je. Jsem rád, že část léta můžu trávit se skvělou partou dobrovolníků, kteří se snaží zpestřit  dětem prázdniny o spoustu nových dobrodružství.  Odměnou za naše úsilí a snahu nám pak jsou úsměvy, stesk a  kopa zážitků, které si děti odváží z tábora domů.

Jakub Pospíšil (zdravotník + vedoucí)
"Je mi 28 let a úspěšně jsem dokončil studium molekulární biologie  a genetiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy university. Evidentně mi těch 5 let bylo málo, a proto teď  pokračuji v doktorantském studijním programu na Ústavu histologie a embryologie Lékařské Fakulty (MU). Zde  studuji a zároveň pracuji. Důvěru mi též svěřili ve Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. K mému vzdělání beze  sporu velkou měrou přispěli kurzy absolvované v Rajnochovicích (Animátor, Minifor a Zdravotnický kurz), které mi v  mnohých situacích byly lepší školou do života než škola vysoká. Velmi rád na ně vzpomínám a dodnes při práci s dětmi čerpám ze zkušeností, které jsem při těchto kurzech získal. Ve volném čase se snažím sportovat. Rád běhám, hraju fotbal nebo se potápím ve vaně. Před spaním si rád čtu, ze všeho nejradši mám fantasy. Sem tam se mi podaří věnovat se i hudbě, například umím velmi dobře naladit housle a celkem obstojně rozladit kytaru. Někdy, když mě políbí múza, skládám básně, ale vzhledem k tomu, že jsem zatím publikoval žádnou ze svých sbírek, nebudete nejspíš žádnou znát. Závěrem se snad jen přiznám ke své velké úchylce a to vášni k deskovým hrám."

Veronika Pospíšilová (Slabá) - vedoucí
"Je mi 29 let, po ukončení studia na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem se pustila do doktorského studia na Lékařské fakultě MU v Brně, kde také pracuji. Pocházím z Nového Jičína, kde jsem se 11 let věnovala ploutvovému plavání za KVS Laguna. V rámci přípravy na závodní sezónu jsem jezdila na leztní a zimní soustředění, na kterých jsme převážně jezdili na kole, běhali a běžkovali, ale i přesto jsme si tam našli čas na týmové sporty a hry, bez kterých by to nebylo ono :-) Na tábor jedu jako vedoucí podruhé a jsem ráda, že mohu být součástí týmu úžasných lidí, kteří se snaží dětem vytvořit nádherný týden plný zábavy a dobrodružství, na který nezapomenou! :)

Tereza Pelikánová (vedoucí)
"Je mi 20 let a již třetím rokem studuji Střední pedagogickou školu v Kroměříži. Práce s dětmi mě nesmírně baví a  proto jsem si také vybrala tuto školu a jsem ráda, že letos poprvé můžu na tábor zavítat jako vedoucí. Devět let jsem  na tábor jezdila jako tábornice a každým rokem mě tábor bavil víc a víc. Vždycky jsem si přivezla spoustu zážitků a  ráda na ně vzpomínám. Takový pocit chci předat dětem i letos, tak vzhůru do toho!"

Barbora Kunrtová (vedoucí)
"Je mi 19 let a studuji 3. ročník na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříží. Tuto školu mám ráda, našla jsem si tam mnoho věřících i nevěřících kamarádů. Mám ráda zábavu a lidi, kteří se umí zasmát i sobě navzájem. Každý den žiji s úsměvem, protože jak se říká smích prodlužuje život. Na tábor jsem jezdila 9 let jako tábornice a pokaždé jsem byla nadmíru spokojená! S dětmi pracuji ráda, hlavně když jsou zapálené pro úkoly a soutěživost. Vedoucí budu prvním rokem a těším se na nové zkušenosti. Proto moje motto zní: ,, Do všeho s plnou parou"!"

Barbora Selucká (instruktor/vedoucí)
"Je mi 16 let a od nového školního roku začínám studovat Střední pedagogickou školu v Kroměříži. Už od mala jezdím na tento tábor. Díky němu jsem poznala hodně nových kamarádů a mám spoustu zážitků, které si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Ráda zpívám, hraji na klavír, chodím do baletu a práce s dětmi mě moc baví, a proto jsem ráda, že se můžu také stát táborovou vedoucí a být tak určitým vzorem pro děti."